Metody usuwania cellulitu w gabinecie kosmetycznym

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: wtorek, 23, maj 2017 Super User

Cellulit to efekt nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Problem dotyka wielu kobiet a najnowsze statystyki pokazują, że pierwsze jego oznaki mogą pojawiać się jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Usuwanie cellulitu w gabinetach kosmetycznych opiera się na przeprowadzaniu szeregu zabiegów, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 

 

Jak zacząć walkę o piękny i zdrowy wygląd?

 

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego gabinetu, który specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów usuwających cellulit.

 

Wśród zabiegów usuwających cellulit w wyspecjalizowanych gabinetach znajdą się między innymi:

 

  • body wrapping

  • elektrolipoliza

  • oraz drenaż limfatyczny

 

 

 

Body Wrapping – na czym polega?

 

Zabieg ten stosowany jest od stosunkowo niedługiego czasu. Polega na pobudzeniu ciała do samodzielnego usuwania cellulitu. Pierwszym krokiem jest nałożenie na oczyszczoną skórę specjalnego, bioaktywnego produktu. Mogą to być na przykład:

 

  1. glinki,
  2. algi
  3. czy błoto lecznicze.

 

Następnie obszar objęty leczeniem zawija się w folię i przykrywa kocem. Wówczas wyzwalane jest ciepło, które sprzyja redukcji cellulitu.

 

Co ciekawe, efektem ubocznym body wrappingu jest poprawa przepływu limfy, dzięki czemu organizm usuwa wraz z moczem nagromadzone odpady metaboliczne stanowiące główna przyczynę zachorowalności na liczne schorzenia.

 

 

Elektrolipoliza – miejscowe rozbijanie tkanki tłuszczowej

 

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu cellulit jest efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, dlatego też wszelkie zabiegi mające na celu usuwanie cellulitu powinny skupiać się na skutecznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

 

Podczas zabiegu eleketrolipolizy wykorzystuje się niewielkie natężenie prądu, które osłabia błonę komórek tłuszczowych. W efekcie uwalniają się z nich nagromadzone toksyny i dochodzi do ich całkowitego rozpadu. Zabieg nie jest kosztowny, ale dla najlepszej efektywności konieczne jest jego kilkukrotne powtórzenie.

 

Eksperci jednoznacznie uważają, że usuwanie cellulitu przy pomocy elektrolipolizy to najskuteczniejszy, jak dotąd, sposób walki ze skórką pomarańczową. Jest przy tym bezbolesny i całkowicie bezpieczny – o ile pacjent odda się w ręce wykwalifikowanego specjalisty. W gabinecie http://scmestetic.pl/nasze-uslugi/velashape-iii/ powinniście bez trudu znaleźć kompetentną osobę z doświadczeniem i umiejętnościami, która przeprowadzi drenaż limfatyczny.

 

  

 

 

Drenaż limfatyczny – usuwanie cellulitu masażem

 

Niewiele osób docenia potencjał leczniczy jaki kryje się w masażu. Drenaż limfatyczny to jedna ze skuteczniejszych a przy tym przyjemniejszych metod usuwania cellulitu. Dzięki wykorzystaniu specjalnych technik wykwalifikowani masażyści wspomagają odpływ limfy z kończyn. W efekcie dochodzi do:

  1. oczyszczenia organizmu,
  2. rozpadu komórek tłuszczowych
  3. oraz wydalenia nagromadzonych toksyn.

 

Warto pamiętać, że drenaż powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę. Do jego przeprowadzania należy stosować odpowiednie urządzenia. Mogą to być popularne w ostatnim czasie bańki chińskie lub elektrostymulator.

 

 

Zwalczając cellulit należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby zadbać o wzmożoną aktywność fizyczną oraz dietę. W ten sposób unikniemy nawrotów problemu ze zdwojoną siłą. Usuwanie cellulitu wymaga również dużych pokładów cierpliwości. Na szczęście obecne zabiegi są na tyle skuteczne, że każdy może cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem!

Odsłony: 628